Εκλογές Ιουνίου 2012: οι βουλευτές που εκλέχθηκαν

Αυτοί είναι οι βουλευτές που εκλέγονται μετά τις εκλογές της 17ης Ιουνίου 2012:

(για να δείτε τους βουλευτές που εκλέχθηκαν στις εκλογές της 6ης Μαΐου 2102, κλίκ εδώ).

Οι βουλευτές ανά εκλογική περιφέρεια

Οι βουλευτές ανά κόμμα


Οι βουλευτές ανά εκλογική περιφέρεια

ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
1. Ντόρα Μπακογιάννη (ΝΔ)
2. Αθανασίου Χαράλαμπος (ΝΔ)
3. Λαζαρίδης Χρύσανθος (ΝΔ)
4. Μιχελάκης Ιωάννης (ΝΔ)
5. Γλέζος Εμμανουήλ (ΣΥΡΙΖΑ)
6. Φωτίου Θεανώ (ΣΥΡΙΖΑ)
7. Δήμας Πύρρος (ΠΑΣΟΚ)
8. Κουϊκ Τέρενς (Ανεξάρτητοι Έλληνες)
9. Γιαννάκης Μιχαήλ (Ανεξάρτητοι Έλληνες)
10. Παππάς Χρήστος (Χρυσή Αυγή)
11. Λυκούδης Σπυρίδων (Δημοκρατική Αριστερά)
12. Παφίλης Αθανάσιος (ΚΚΕ)

Α’ ΑΘΗΝΩΝ
1.Κεφαλογιάννη Όλγα (ΝΔ)
2.Αβραμόπουλος Δημήτριος (ΝΔ)
3.Κακλαμάνης Νικήτας (ΝΔ)
4.Πιπιλή Φωτεινή (ΝΔ)
5.Κικίλιας Βασίλειος (ΝΔ)
6.Μηταράκης Παναγιώτης (Νότης) (ΝΔ)
7.Παυλόπουλος Προκόπιος (ΝΔ)
8.Ψυχάρης Ανδρέας (ΝΔ)
9.Τσίπρας Αλέξιος (ΣΥΡΙΖΑ)
10.Κωνσταντοπούλου Ζωή ((ΣΥΡΙΖΑ)
11.Βούτσης Νικόλαος (ΣΥΡΙΖΑ)
12.Μπόλαρη Μαρία (ΣΥΡΙΖΑ)
13.Σκανδαλίδης Κωνσταντίνος (ΠΑΣΟΚ)
14.Κουντουρά Έλενα (Ανεξάρτητοι Έλληνες)
15.Κανέλλη Γαρυφαλιά (ΚΚΕ)
16.Μιχαλολιάκος Νικόλαος (Χρυσή Αυγή)
17.Πανούσης Ιωάννης (ΔΗΜΑΡ)

Β’ΑΘΗΝΩΝ
1. Κυριάκος Μητσοτάκης (ΝΔ)
2. Χατζηδάκης Κωνσταντίνος (ΝΔ)
3. Βούλτεψη Σοφία (ΝΔ)
4. Ντινόπουλος Αργύρης (ΝΔ)
5. Βαρβιτσιώτης Μιλτιάδης (ΝΔ)
6. Γεωργιάδης Σπυρίδων ‘Αδωνις (ΝΔ)
7. Μεϊμαράκης Ευάγγελος (ΝΔ)
8. Σπηλιωτόπουλος Αριστόβουλος (ΝΔ)
9. Γιακουμάτος Γεράσιμος (ΝΔ)
10. Πολύδωρας Βύρων (ΝΔ)
11. Καραμανλή ‘Αννα (ΝΔ)
12. Παναγιωτόπουλος Πάνος (ΝΔ)
13. Παπακώστα Σιδηροπούλου-Αικατερίνη (ΝΔ)
14. Σακοράφα Σοφία (ΣΥΡΙΖΑ)
15. Κουρουμπλής Παναγιώτης (ΣΥΡΙΖΑ)
16. Παπαδημούλης Δημήτριος (ΣΥΡΙΖΑ)
17. Δραγασάκης Ιωάννης (ΣΥΡΙΖΑ)
18. Δούρου Ρένα (ΣΥΡΙΖΑ)
19. Στρατούλης Δημήτριος (ΣΥΡΙΖΑ)
20. Βαλαβάνη Όλγα-Νάντια (ΣΥΡΙΖΑ)
21. Τατσόπουλος Πέτρος-Γεώργιος (ΣΥΡΙΖΑ)
22. Τσακαλώτος Ευκλείδης (ΣΥΡΙΖΑ)
23. Στάθης Παναγούλης (ΣΥΡΙΖΑ)
24. Απόστολος Αλεξόπουλος (ΣΥΡΙΖΑ)
25. Χαρά Καφαντάρη (ΣΥΡΙΖΑ)
26. Βασιλική Κατριβάνου (ΣΥΡΙΖΑ)
27. Λοβέρδος Ανδρέας (ΠΑΣΟΚ)
28. Χρυσοχοϊδης Μιχαήλ (ΠΑΣΟΚ)
29. Ανδρουλάκης Μίμης (ΠΑΣΟΚ)
30. Κακλαμάνης Απόστολος (ΠΑΣΟΚ)
31. Πάνος Καμμένος (Ανεξάρτητοι Έλληνες)
32. Γιάννης Δημαράς (Ανεξάρτητοι Έλληνες)
33. Καπερνάρος Βασίλειος (Ανεξάρτητοι Έλληνες)
34. Παπαρήγα Αλεξάνδρα (ΚΚΕ)
35. Χαλβατζής Σπυρίδων (ΚΚΕ)
36. Κατσώτης Χρήστος (ΚΚΕ)
37. Ηλίας Παναγιώταρος (Χρυσή Αυγή)
38. Ζαρούλια Ελένη (Χρυσή Αυγή)
39. Γερμενής Γεώργιος (Χρυσή Αυγή)
40. Κουβέλης Φώτιος-Φανούριος (ΔΗΜΑΡ)
41. Ψαριανός Γρηγόριος (ΔΗΜΑΡ)
42. Βουδούρης Οδυσσεύς-Νίκος (ΔΗΜΑΡ)

ΝΟΜΟΣ ΑΙΤΩΛΙΑΣ ΚΑΙ ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

1. Σαλμάς Μάριος (ΝΔ)
2. Καραγκούνης Κωνσταντίνος (ΝΔ)
3. Βαρεμένος Γεώργιος (ΣΥΡΙΖΑ)
4. Τριανταφύλλου Μαρία (ΣΥΡΙΖΑ)
5. Μωραϊτης Αθανάσιος (ΠΑΣΟΚ)
6. Μωραϊτης Νικόλαος (ΚΚΕ)
7. Μπαρμπαρούσης Κωνσταντίνος (Χρυσή Αυγή)
8. Κουβέλης Φώτης ή Φούντα Νίκη (ΔΗΜΑΡ)

ΝΟΜΟΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ
1. Ανδριανός Γιάννης (ΝΔ)
2. Κοδέλας Δημήτριος (ΣΥΡΙΖΑ)
3. Μανιάτης Ιωάννης (ΠΑΣΟΚ)

ΝΟΜΟΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
1. Λυκουρέντζος Ανδρέας (ΝΔ)
2. Ζαχαριάς Κωνσταντίνος (ΣΥΡΙΖΑ)
3. Κωνσταντινόπουλος Οδυσσέας (ΠΑΣΟΚ)

ΝΟΜΟΣ ΑΡΤΗΣ
1. Στύλιος Γεώργιος (ΝΔ)
2. Γεροβασίλη Όλγα (ΣΥΡΙΖΑ)
3. Γκόκας Χρήστος (ΠΑΣΟΚ)

ΝΟΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
1. Σαμαράς Αντώνης (ΝΔ)
2. Βορίδης Μαυρουδής (ΝΔ)
3. Μαρτίνου Γεωργία (ΝΔ)
4. Βλάχος Γεώργιος
5. Μητρόπουλος Αλέξιος (ΣΥΡΙΖΑ)
6. Αθανασίου Αθανάσιος (ΣΥΡΙΖΑ)
7. Πάντζας Γιώργος (ΣΥΡΙΖΑ)
8. Χριστοφιλοπούλου Εύη (ΠΑΣΟΚ)
9. Χαϊκάλης Παύλος (Ανεξάρτητοι Έλληνες)
10. Γκιόκας Ιωάννης (ΚΚΕ)
11. Κασιδιάρης Ηλίας (Χρυσή Αυγή)
12. Οικονόμου Βασίλειος (ΔΗΜΑΡ)

ΝΟΜΟΣ ΑΧΑΪΑΣ
1.Νταβλούρος Αθανάσιος (ΝΔ)
2. Νικολόπουλος Νίκος (ΝΔ)
3. Κανελλοπούλου Μαρία (ΣΥΡΙΖΑ)
4.Χατζηλάμπρου Βασίλειος
5.Παπανδρέου Γεώργιος (ΠΑΣΟΚ)
6.Νταβρής Γεώργιος (Ανεξάρτητοι Έλληνες)
7.Καραθανασόπουλος Νίκος (ΚΚΕ)
8.Αρβανίτης-Αβράμης Μιχαήλ (Χρυσή Αυγή)
9. Τσούκαλης Νικόλαος (ΔΗΜΑΡ)

ΝΟΜΟΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
1. Μπασιάκος Ευάγγελος (ΝΔ)
2. Καράμπελας Ιωάννης (ΝΔ)
3. Κουτσούμπας Ανδρέας (ΝΔ)
4. Σταθάς Ιωάννης (ΣΥΡΙΖΑ)

ΝΟΜΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
1. Κοψαχείλης Τιμολέων (ΝΔ)

ΝΟΜΟΣ ΔΡΑΜΑΣ
1. Κυριαζίδης Δημήτριος (ΝΔ)
2. Χρήστος Καραγιαννίδης (ΣΥΡΙΖΑ)
3. Αηδόνης Χρήστος (ΠΑΣΟΚ)

ΝΟΜΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
1. Υψηλάντης Βασίλειος-Νικόλαος (ΝΔ)
2. Κόνσολας Εμμανουήλ (ΝΔ)
3. Γάκης Δημήτρης (ΣΥΡΙΖΑ)
4. Κρεμαστινός Δημήτριος (ΠΑΣΟΚ)
5. Ιατρίδη Τσαμπίκα (Μίκα) (Ανεξάρτητοι Έλληνες)

ΝΟΜΟΣ ΕΒΡΟΥ
1. Γεροντόπουλος Κυριάκος (ΝΔ)
2. Δερμεντζόπουλος Αλέξανδρος (ΝΔ)
3. Ντόλιος Γεώργιος (ΠΑΣΟΚ)
4. Καμμένος Πάνος ή ο Μαρίνος Ουζουνίδης(ΑΝΕΛ)

ΝΟΜΟΣ ΕΥΒΟΙΑΣ
1. Κεδίκογλου Σίμος (ΝΔ)
2. Αποστόλου Ευάγγελος (ΣΥΡΙΖΑ)
3. Κεδίκογλου Συμεών (ΠΑΣΟΚ)
4. Μαρκόπουλος Κωνσταντίνος (Ανεξάρτητοι Έλληνες)
5. Μίχος Νικόλαος (Χρυσή Αυγή)
6. Αναγνωστάκης Δημήτρης (ΔΗΜΑΡ)

ΝΟΜΟΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ
1. Κοντογεώργιος Κωνσταντίνος (ΝΔ)

ΝΟΜΟΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
1. Κοντονής Χαράλαμπος (ΣΥΡΙΖΑ)

ΝΟΜΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
1. Τζαβάρας Κωνσταντίνος (ΝΔ)
2. Αυγερινοπούλου Διονυσία-Θεοδώρα (ΝΔ)
3. Κοντογιάννης Γεώργιος (ΝΔ)
4. Μαρίνος Ανδρέας (ΝΔ)
5. Γεωργοπούλου Σάλταρη Ευσταθία (ΣΥΡΙΖΑ)
6. Κουτσούκος Γιάννης (ΠΑΣΟΚ)

ΝΟΜΟΣ ΗΜΑΘΙΑΣ
1. Τσαβδαρίδης Λάζαρος (ΝΔ)
2. Βεσυρόπουλος Απόστολος (ΝΔ)
3. Μπατσάρα Γεωργία (ΝΔ)
4. Γιοβανόπουλος Κωνσταντίνος (Ανεξάρτητοι Έλληνες)

ΝΟΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
1. Κεφαλογιάννης Εμμανουήλ (ΝΔ)
2. Αυγενάκης Λευτέρης (ΝΔ)
3. Σενετάκης Μάξιμος (ΝΔ)
4. Κριτσωτάκης Μιχαήλ (ΣΥΡΙΖΑ)
5. Διακάκη Μαρία (ΣΥΡΙΖΑ)
6. Κεγκέρογλου Βασίλειος αν δεν επιλέξει την έδρα ο Βαγγέλης Βενιζέλος (ΠΑΣΟΚ)
7. Μαριάς Επαμεινώνδας (Ανεξάρτητοι Έλληνες)
8. Μιχελογιαννάκης Ιωάννης (ΔΗΜΑΡ)

ΝΟΜΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ
1. Μπέζας Αντώνης (ΝΔ)

Α’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
1. Καραμανλής Κωνσταντίνος (ΝΔ)
2. Γκιουλέκας Κωνσταντίνος (ΝΔ)
3. Καλαφάτης Σταύρος (ΝΔ)
4. Ράπτη Ελένη (ΝΔ)
5. Ιωαννίδης Ιωάννης (ΝΔ)
6. Ορφανός Γεώργιος (ΝΔ)
7. Κουράκης Αναστάσιος (ΣΥΡΙΖΑ)
8. Αμανατίδης Ιωάννης (ΣΥΡΙΖΑ)
9. Χαραλαμπίδου Δέσποινα (ΣΥΡΙΖΑ)
10. Γαϊτάνη Ιωάννα (ΣΥΡΙΖΑ)
11. Βενιζέλος Ευάγγελος ή Εύα Καϊλή (ΠΑΣΟΚ)
12. Αβραμίδης Γαβριήλ (Ανεξάρτητοι Έλληνες)
13. Γιαταγάνα Μαρία (ΑΝΕΛ)
14. Θεοδόσης Κωνσταντινίδης (ΚΚΕ)
15. Γρέγος Αντώνιος (Χρυσή Αυγή)
16. Ξηροτύρη Αικατερινάρη Ασημίνα (ΔΗΜΑΡ)

Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
1. Καράογλου Θεόδωρος (ΝΔ)
2. Αναστασιάδης Σάββας (ΝΔ)
3. Αμμανατίδου Πασχαλίδου Ευαγγελία (ΣΥΡΙΖΑ)
4. Ξουλίδου Σταυρούλα (Ανεξάρτητοι Έλληνες)
5. Γερασιμίδου Ελένη (ΚΚΕ)
6. Ζησιμόπουλος Πολύβιος (Χρυσή Αυγή)
7. Μάρκου Αικατερίνη (ΔΗΜΑΡ)

ΝΟΜΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
1. Τασούλας Κωνσταντίνος (ΝΔ)
2. Καλογιάννης Σταύρος (ΝΔ)
3. Ασημακοπούλου ‘Αννα-Μισέλ (ΝΔ)
4. Μαντάς Χρήστος (ΣΥΡΙΖΑ)
5. Κασσής Μιχάλης (ΠΑΣΟΚ)

ΝΟΜΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
1. Παναγιωτόπουλος Νικόλαος (ΝΔ)
2. Καλαντζής Γεώργιος (ΝΔ)
3. Πασχαλίδης Ιωάννης (ΝΔ)
4. Κλειτσιώτης Κωνσταντίνος (ΝΔ)

ΝΟΜΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΗΣ
1. Τσιάρας Κωνσταντίνος (ΝΔ)
2. Σκόνδρα Ασημίνα (ΝΔ)
3. Ταλιαδούρος Σπυρίδων (ΝΔ)
4. Σιούφας Παύλος (ΝΔ)
5. Μιχαλάκης Νικόλαος (ΣΥΡΙΖΑ)

ΝΟΜΟΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
1. Αντωνίου Μαρία (ΝΔ)
2. Διαμαντόπουλος Ευάγγελος (ΣΥΡΙΖΑ)

ΝΟΜΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
1. Δένδιας Νικόλαος-Γεώργιος (ΝΔ)
2. Γκίκας Στέφανος (ΝΔ)
3. Άντζελα Γκερέκου (ΠΑΣΟΚ)

ΝΟΜΟΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ
1. Θεοπεφτάτου Αφροδίτη (ΣΥΡΙΖΑ)

ΝΟΜΟΣ ΚΙΛΚΙΣ
1. Γεωργαντάς Γεώργιος (ΝΔ)
2. Αγαθοπούλου Ειρήνη-Ελένη (ΣΥΡΙΖΑ)
3. Παραστατίδης Θεόδωρος (ΠΑΣΟΚ)

ΝΟΜΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
1. Κασαπίδης Γεώργιος (ΝΔ)
2. Παπαδόπουλος Μιχάλης (ΝΔ)
3. Ουζουνίδου Ευγενία (ΣΥΡΙΖΑ)
4. Κουκουλόπουλος Πάρις (ΠΑΣΟΚ)
5. Μακρή Ραχήλ (Ανεξάρτητοι Έλληνες)

ΝΟΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
1. Ταγαράς Νικόλαος (ΝΔ)
2. Δήμας Χρίστος (ΝΔ)
3. Κωνσταντίνος Κόλλιας (ΝΔ)
4. Μπούκουρας Ευστάθιος (Χρυσή Αυγή)

ΝΟΜΟΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ
1. Βρούτσης Ιωάννης (ΝΔ)
2. Συρμαλένιος Νικόλαος (ΣΥΡΙΖΑ)
3. Ρήγας Παναγιώτης (ΠΑΣΟΚ)

ΝΟΜΟΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ
1. Δαβάκης Αθανάσιος (ΝΔ)
2. Αραχωβίτης Σταύρος (ΣΥΡΙΖΑ)
3. Γρηγοράκος Λεωνίδας (ΠΑΣΟΚ)

ΝΟΜΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
1. Χαρακόπουλος Μάξιμος (ΝΔ)
2. Κέλλας Χρήστος (ΝΔ)
3. Διώτη Ηρώ (ΣΥΡΙΖΑ)
4. Γελαλής Δημήτρης (ΣΥΡΙΖΑ)
5. Σαχινίδης Φίλιππος (ΠΑΣΟΚ)
6. Λαμπρούλης Γεώργιος (ΚΚΕ)
7. Αλεξόπουλος Χρυσοβαλάντης (Χρυσή Αυγή)
8. Ψύρρας Θωμάς (ΔΗΜΑΡ)

ΝΟΜΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ
1. Πλακιωτάκης Ιωάννης (ΝΔ)
2. Δερμιτζάκης Κωνσταντίνος (ΣΥΡΙΖΑ)

ΝΟΜΟΣ ΛΕΣΒΟΥ
1. Βογιατζής Παύλος (ΝΔ)
2. Ζερδελής Ιωάννης (ΣΥΡΙΖΑ)
3. Σηφουνάκης Νίκος (ΠΑΣΟΚ)

ΝΟΜΟΣ ΛΕΥΚΑΔΟΣ
1. Σολδάτος Θεόδωρος (ΝΔ)

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
1. Νάκος Αθανάσιος (ΝΔ)
2. Μεϊκόπουλος Αλέξανδρος (ΣΥΡΙΖΑ)
3. Χρυσοβελώνη Μαρίνα (Ανεξάρτητοι Έλληνες)
4. Ηλιόπουλος Παναγιώτης (Χρυσή Αυγή)
5. Μουτσινάς Παρίσης (ΔΗΜΑΡ)

ΝΟΜΟΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
1. Σαμαράς Αντώνιος (ΝΔ)
2. Λαμπρόπουλος Ιωάννης (ΝΔ)
3. Σαμπαζιώτης Δημήτρης (ΝΔ)
4. Πετράκος Αθανάσιος (ΣΥΡΙΖΑ)
5. Κουκούτσης Δημήτριος (Χρυσή Αυγή)

ΝΟΜΟΣ ΞΑΝΘΗΣ
1. Κοντός Αλέξανδρος (ΝΔ)
2. Ζεϊμπέκ Χουσεϊν (ΣΥΡΙΖΑ)
3. Σαλτούρος Δημήτριος (ΠΑΣΟΚ)

Α’ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
1. Αρβανιτόπουλος Κωνσταντίνος (ΝΔ)
2. Κατσαφάδος Κωνσταντίνος (ΝΔ)
3. Δρίτσας Θεόδωρος (ΣΥΡΙΖΑ)
4. Μελάς Παναγιώτης (Ανεξάρτητοι Έλληνες)
5. Κούζηλος Νικόλαος (Χρυσή Αυγή)
6. Ρεπούση Μαρία ΔΗΜΑΡ)

Β’ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
1. Τραγάκης Ιωάννης (ΝΔ)
2. Νεράντζης Αναστάσιος (ΝΔ)
3. Λαφαζάνης Παναγιώτης (ΣΥΡΙΖΑ)
4. Βαμβακά Ευγενία (ΣΥΡΙΖΑ)
5. Κουράκος Ιωάννης (Ανεξάρτητοι Έλληνες)
6. Μανωλάκου Διαμάντω (ΚΚΕ)
7. Λαγός Ιωάννης (Χρυσή Αυγή)
8. Γιαννακάκη Μαρία (ΔΗΜΑΡ)

ΝΟΜΟΣ ΠΕΛΛΗΣ
1. Καρασμάνης Γεώργιος (ΝΔ)
2. Σταμενίτης Διονύσιος (ΝΔ)
3. Τζαμτζής Ιορδάνης (ΝΔ)
4. Τζάκρη Θεοδώρα (ΠΑΣΟΚ)

ΝΟΜΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ
1. Κουκοδήμος Κωνσταντίνος (ΝΔ)
2. Κωνσταντόπουλος Γεώργιος (ΝΔ)
3. Χριστογιάννης Δημήτριος (ΝΔ)
4. Μάνη Παπαδημητρίου ‘Αννα (ΝΔ)

ΝΟΜΟΣ ΠΡΕΒΕΖΗΣ
1. Τσουμάνης Δημήτριος (ΝΔ)
2. Μπαρκάς Κωνσταντίνος (ΣΥΡΙΖΑ)

ΝΟΜΟΣ ΡΕΘΥΜΝΗΣ
1. Γιάννης Κεφαλογιάννης (ΝΔ)
2. Ξανθός Ανδρέας (ΣΥΡΙΖΑ)

ΝΟΜΟΣ ΡΟΔΟΠΗΣ
1. Στυλιανίδης Ευριπίδης (ΝΔ)
2. Καρά Γιουσούφ Αϊχάν (ΣΥΡΙΖΑ)
3. Χατζή Οσμάν Αχμέτ (ΠΑΣΟΚ)

ΝΟΜΟΣ ΣΑΜΟΥ
1.Αγνή Καλογέρη (ΣΥΡΙΖΑ)

ΝΟΜΟΣ ΣΕΡΡΩΝ
1. Βλαχβέης Μενέλαος (ΝΔ)
2. Αραμπατζή Φωτεινή (ΝΔ)
3. Λεονταρίδης Θεόφιλος (ΝΔ)
4. Σταμπουλή Αφροδίτη (ΣΥΡΙΖΑ)
5. Μπόλαρης Μάρκος (ΠΑΣΟΚ)
6. Κόλλια-Τσαρουχά Μαρία (Ανεξάρτητοι Έλληνες)
7. Σιώης Νικήτας (Χρυσή Αυγή)

ΝΟΜΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
1. Βλαχογιάννης Ηλίας (ΝΔ)
2. Σκρέκας Κωνσταντίνος (ΝΔ)
3. Ταμηλός Μιχάλης (ΝΔ)
4. Δριτσέλη Παναγιώτα (ΣΥΡΙΖΑ)
5. Κυρίτσης Γεώργιος (ΔΗΜΑΡ)

ΝΟΜΟΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
1. Σταϊκούρας Χρήστος (ΝΔ)
2. Σταυρογιάννης Νικόλαος
3. Κουτσογιαννόπουλος Κωνσταντίνος (ΝΔ)
4. Μακρή-Θεοδώρου Ελένη (ΝΔ)
5. Κυριακάκης Βασίλειος (ΣΥΡΙΖΑ)

ΝΟΜΟΣ ΦΛΩΡΙΝΗΣ
1. Κωνσταντινίδης Ευστάθιος (ΝΔ)
2. Γερμανίδης Θανάσης (ΣΥΡΙΖΑ)

ΝΟΜΟΣ ΦΩΚΙΔΟΣ
1. Μανδρέκα Ασπασία (ΝΔ)

ΝΟΜΟΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
1. Καρανάσιος Ευθύμιος (ΝΔ)
2. Ιγγλέζη Κατερίνα (ΣΥΡΙΖΑ)
3. Δριβελέγκας Ιωάννης (ΠΑΣΟΚ)

ΝΟΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
1. Μαρκογιαννάκης Χρήστος (ΝΔ)
2. Βολουδάκης Μανούσος (ΝΔ)
3. Βιρβιδάκης Κυριάκος (ΝΔ)
4. Σταθάκης Γεώργιος (ΣΥΡΙΖΑ)

ΝΟΜΟΣ ΧΙΟΥ
1. Μουσουρούλης Κωνσταντίνος (ΝΔ)
2. Τριαντάφυλλος Κωνσταντίνου (ΠΑΣΟΚ)


Οι βουλευτές ανά κόμμα

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

Αβραμόπουλος Δημήτριος  (Α’ Αθηνων)
Αθανασίου Χαράλαμπος  (Επικρατειας)
Αναστασιάδης Σάββας  (Β’ Θεσσαλονικης)
Ανδριανός Γιάννης  (Νομος Αργολιδος)
Αντωνίου Μαρία  (Νομος Καστοριας)
Αραμπατζή Φωτεινή  (Νομος Σερρων)
Αρβανιτόπουλος Κωνσταντίνος  (Α’ Πειραιως)
Ασημακοπούλου ‘Αννα-Μισέλ  (Νομος Ιωαννινων)
Αυγενάκης Λευτέρης  (Νομος Ηρακλειου)
Αυγερινοπούλου Διονυσία-Θεοδώρα  (Νομος Ηλειας)
Βαρβιτσιώτης Μιλτιάδης  (Β’Αθηνων)
Βεσυρόπουλος Απόστολος  (Νομος Ημαθιας)
Βιρβιδάκης Κυριάκος  (Νομος Χανιων)
Βλαχβέης Μενέλαος  (Νομος Σερρων)
Βλαχογιάννης Ηλίας  (Νομος Τρικαλων)
Βλάχος Γεώργιος ή Θανάσης Μπούρας αν ο ΑντΣαμαράς δεν επιλέξει την έδρα στην Αττική  (Νομος Αττικης)
Βογιατζής Παύλος  (Νομος Λεσβου)
Βολουδάκης Μανούσος  (Νομος Χανιων)
Βορίδης Μαυρουδής  (Νομος Αττικης)
Βούλτεψη Σοφία  (Β’Αθηνων)
Βρούτσης Ιωάννης  (Νομος Κυκλαδων)
Γεροντόπουλος Κυριάκος  (Νομος Εβρου)
Γεωργαντάς Γεώργιος  (Νομος Κιλκις)
Γεωργιάδης Σπυρίδων ‘Αδωνις  (Β’Αθηνων)
Γιακουμάτος Γεράσιμος  (Β’Αθηνων)
Γιάννης Κεφαλογιάννης  (Νομος Ρεθυμνης)
Γκίκας Στέφανος  (Νομος Κερκυρας)
Γκιουλέκας Κωνσταντίνος  (Α’ Θεσσαλονικης)
Δαβάκης Αθανάσιος  (Νομος Λακωνιας)
Δένδιας Νικόλαος-Γεώργιος  (Νομος Κερκυρας)
Δερμεντζόπουλος Αλέξανδρος  (Νομος Εβρου)
Δήμας Χρίστος  (Νομος Κορινθιας)
Ιωαννίδης Ιωάννης  (Α’ Θεσσαλονικης)
Κακλαμάνης Νικήτας  (Α’ Αθηνων)
Καλαντζής Γεώργιος  (Νομος Καβαλας)
Καλαφάτης Σταύρος  (Α’ Θεσσαλονικης)
Καλογιάννης Σταύρος  (Νομος Ιωαννινων)
Καραγκούνης Κωνσταντίνος  (Νομος Αιτωλιας Και Ακαρνανιας)
Καραμανλή ‘Αννα  (Β’Αθηνων)
Καραμανλής Κωνσταντίνος  (Α’ Θεσσαλονικης)
Καράμπελας Ιωάννης  (Νομος Βοιωτιας)
Καρανάσιος Ευθύμιος  (Νομος Χαλκιδικης)
Καράογλου Θεόδωρος  (Β’ Θεσσαλονικης)
Καρασμάνης Γεώργιος  (Νομος Πελλης)
Κασαπίδης Γεώργιος  (Νομος Κοζανης)
Κατσαφάδος Κωνσταντίνος  (Α’ Πειραιως)
Κεδίκογλου Σίμος  (Νομος Ευβοιας)
Κέλλας Χρήστος  (Νομος Λαρισας)
Κεφαλογιάννη Όλγα  (Α’ Αθηνων)
Κεφαλογιάννης Εμμανουήλ  (Νομος Ηρακλειου)
Κικίλιας Βασίλειος  (Α’ Αθηνων)
Κλειτσιώτης Κωνσταντίνος  (Νομος Καβαλας)
Κόνσολας Εμμανουήλ  (Νομος Δωδεκανησου)
Κοντογεώργιος Κωνσταντίνος  (Νομος Ευρυτανιας)
Κοντογιάννης Γεώργιος  (Νομος Ηλειας)
Κοντός Αλέξανδρος  (Νομος Ξανθης)
Κουκοδήμος Κωνσταντίνος  (Νομος Πιεριας)
Κουτσογιαννόπουλος Κωνσταντίνος  (Νομος Φθιωτιδας)
Κουτσούμπας Ανδρέας  (Νομος Βοιωτιας)
Κοψαχείλης Τιμολέων  (Νομος Γρεβενων)
Κυριαζίδης Δημήτριος  (Νομος Δραμας)
Κυριάκος Μητσοτάκης  (Β’Αθηνων)
Κωνσταντινίδης Ευστάθιος  (Νομος Φλωρινης)
Κωνσταντίνος Κόλλιας  (Νομος Κορινθιας)
Κωνσταντόπουλος Γεώργιος  (Νομος Πιεριας)
Λαζαρίδης Χρύσανθος  (Επικρατειας)
Λαμπρόπουλος Ιωάννης  (Νομος Μεσσηνιας)
Λεονταρίδης Θεόφιλος  (Νομος Σερρων)
Λυκουρέντζος Ανδρέας  (Νομος Αρκαδιας)
Μακρή-Θεοδώρου Ελένη  (Νομος Φθιωτιδας)
Μανδρέκα Ασπασία  (Νομος Φωκιδος)
Μάνη Παπαδημητρίου ‘Αννα  (Νομος Πιεριας)
Μαρίνος Ανδρέας  (Νομος Ηλειας)
Μαρκογιαννάκης Χρήστος  (Νομος Χανιων)
Μαρτίνου Γεωργία  (Νομος Αττικης)
Μεϊμαράκης Ευάγγελος  (Β’Αθηνων)
Μηταράκης Παναγιώτης (Νότης)  (Α’ Αθηνων)
Μιχελάκης Ιωάννης  (Επικρατειας)
Μουσουρούλης Κωνσταντίνος  (Νομος Χιου)
Μπασιάκος Ευάγγελος  (Νομος Βοιωτιας)
Μπατσάρα Γεωργία  (Νομος Ημαθιας)
Μπέζας Αντώνης  (Νομος Θεσπρωτιας)
Νάκος Αθανάσιος  (Νομος Μαγνησιας)
Νεράντζης Αναστάσιος  (Β’ Πειραιως)
Νικολόπουλος Νίκος  (Νομος Αχαϊας)
Νταβλούρος Αθανάσιος  (Νομος Αχαϊας)
Ντινόπουλος Αργύρης  (Β’Αθηνων)
Ντόρα Μπακογιάννη  (Επικρατειας)
Ορφανός Γεώργιος  (Α’ Θεσσαλονικης)
Παναγιωτόπουλος Νικόλαος  (Νομος Καβαλας)
Παναγιωτόπουλος Πάνος  (Β’Αθηνων)
Παπαδόπουλος Μιχάλης  (Νομος Κοζανης)
Παπακώστα Σιδηροπούλου-Αικατερίνη  (Β’Αθηνων)
Πασχαλίδης Ιωάννης  (Νομος Καβαλας)
Παυλόπουλος Προκόπιος  (Α’ Αθηνων)
Πιπιλή Φωτεινή  (Α’ Αθηνων)
Πλακιωτάκης Ιωάννης  (Νομος Λασιθιου)
Πολύδωρας Βύρων  (Β’Αθηνων)
Ράπτη Ελένη  (Α’ Θεσσαλονικης)
Σαλμάς Μάριος  (Νομος Αιτωλιας Και Ακαρνανιας)
Σαμαράς Αντώνης  (Νομος Αττικης)
Σαμαράς Αντώνιος  (Νομος Μεσσηνιας)
Σαμπαζιώτης Δημήτρης  (Νομος Μεσσηνιας)
Σενετάκης Μάξιμος  (Νομος Ηρακλειου)
Σιούφας Παύλος  (Νομος Καρδιτσης)
Σκόνδρα Ασημίνα  (Νομος Καρδιτσης)
Σκρέκας Κωνσταντίνος  (Νομος Τρικαλων)
Σολδάτος Θεόδωρος  (Νομος Λευκαδος)
Σπηλιωτόπουλος Αριστόβουλος  (Β’Αθηνων)
Σταϊκούρας Χρήστος  (Νομος Φθιωτιδας)
Σταμενίτης Διονύσιος  (Νομος Πελλης)
Σταυρογιάννης Νικόλαος (Νομος Φθιωτιδας)
Στυλιανίδης Ευριπίδης  (Νομος Ροδοπης)
Στύλιος Γεώργιος  (Νομος Αρτης)
Ταγαράς Νικόλαος  (Νομος Κορινθιας)
Ταλιαδούρος Σπυρίδων  (Νομος Καρδιτσης)
Ταμηλός Μιχάλης  (Νομος Τρικαλων)
Τασούλας Κωνσταντίνος  (Νομος Ιωαννινων)
Τζαβάρας Κωνσταντίνος  (Νομος Ηλειας)
Τζαμτζής Ιορδάνης  (Νομος Πελλης)
Τραγάκης Ιωάννης  (Β’ Πειραιως)
Τσαβδαρίδης Λάζαρος  (Νομος Ημαθιας)
Τσιάρας Κωνσταντίνος  (Νομος Καρδιτσης)
Τσουμάνης Δημήτριος  (Νομος Πρεβεζης)
Υψηλάντης Βασίλειος-Νικόλαος  (Νομος Δωδεκανησου)
Χαρακόπουλος Μάξιμος  (Νομος Λαρισας)
Χατζηδάκης Κωνσταντίνος  (Β’Αθηνων)
Χριστογιάννης Δημήτριος  (Νομος Πιεριας)
Ψυχάρης Ανδρέας  (Α’ Αθηνων)

ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

Βαλαβάνη Όλγα-Νάντια  (Β’Αθηνων)
Αγαθοπούλου Ειρήνη-Ελένη  (Νομος Κιλκις)
Αγνή Καλογέρη  (Νομος Σαμου)
Αθανασίου Αθανάσιος  (Νομος Αττικης)
Αμανατίδης Ιωάννης  (Α’ Θεσσαλονικης)
Αμμανατίδου Πασχαλίδου Ευαγγελία  (Β’ Θεσσαλονικης)
Απόστολος Αλεξόπουλος  (Β’Αθηνων)
Αποστόλου Ευάγγελος  (Νομος Ευβοιας)
Αραχωβίτης Σταύρος  (Νομος Λακωνιας)
Βαμβακά Ευγενία  (Β’ Πειραιως)
Βαρεμένος Γεώργιος  (Νομος Αιτωλιας Και Ακαρνανιας)
Βασιλική Κατριβάνου  (Β’Αθηνων)
Βούτσης Νικόλαος  (Α’ Αθηνων)
Γαϊτάνη Ιωάννα  (Α’ Θεσσαλονικης)
Γάκης Δημήτρης  (Νομος Δωδεκανησου)
Γελαλής Δημήτρης  (Νομος Λαρισας)
Γερμανίδης Θανάσης  (Νομος Φλωρινης)
Γεροβασίλη Όλγα  (Νομος Αρτης)
Γεωργοπούλου Σάλταρη Ευσταθία  (Νομος Ηλειας)
Γλέζος Εμμανουήλ  (Επικρατειας)
Δερμιτζάκης Κωνσταντίνος  (Νομος Λασιθιου)
Διακάκη Μαρία  (Νομος Ηρακλειου)
Διαμαντόπουλος Ευάγγελος  (Νομος Καστοριας)
Διώτη Ηρώ  (Νομος Λαρισας)
Δούρου Ρένα  (Β’Αθηνων)
Δραγασάκης Ιωάννης  (Β’Αθηνων)
Δρίτσας Θεόδωρος  (Α’ Πειραιως)
Δριτσέλη Παναγιώτα  (Νομος Τρικαλων)
Ζαχαριάς Κωνσταντίνος  (Νομος Αρκαδιας)
Ζεϊμπέκ Χουσεϊν  (Νομος Ξανθης)
Ζερδελής Ιωάννης  (Νομος Λεσβου)
Θεοπεφτάτου Αφροδίτη  (Νομος Κεφαλληνιας)
Ιγγλέζη Κατερίνα  (Νομος Χαλκιδικης)
Κανελλοπούλου Μαρία  (Νομος Αχαϊας)
Καρά Γιουσούφ Αϊχάν  (Νομος Ροδοπης)
Κοδέλας Δημήτριος  (Νομος Αργολιδος)
Κοντονής Χαράλαμπος  (Νομος Ζακυνθου)
Κουράκης Αναστάσιος  (Α’ Θεσσαλονικης)
Κουρουμπλής Παναγιώτης  (Β’Αθηνων)
Κριτσωτάκης Μιχαήλ  (Νομος Ηρακλειου)
Κυριακάκης Βασίλειος  (Νομος Φθιωτιδας)
Κωνσταντοπούλου Ζωή (Α’ Αθηνων)
Λαφαζάνης Παναγιώτης  (Β’ Πειραιως)
Μαντάς Χρήστος  (Νομος Ιωαννινων)
Μεϊκόπουλος Αλέξανδρος  (Νομος Μαγνησιας)
Μητρόπουλος Αλέξιος  (Νομος Αττικης)
Μιχαλάκης Νικόλαος  (Νομος Καρδιτσης)
Μπαρκάς Κωνσταντίνος  (Νομος Πρεβεζης)
Μπόλαρη Μαρία  (Α’ Αθηνων)
Ξανθός Ανδρέας  (Νομος Ρεθυμνης)
Ουζουνίδου Ευγενία  (Νομος Κοζανης)
Πάντζας Γιώργος  (Νομος Αττικης)
Παπαδημούλης Δημήτριος  (Β’Αθηνων)
Πετράκος Αθανάσιος  (Νομος Μεσσηνιας)
Σακοράφα Σοφία  (Β’Αθηνων)
Σταθάκης Γεώργιος  (Νομος Χανιων)
Σταθάς Ιωάννης  (Νομος Βοιωτιας)
Στάθης Παναγούλης  (Β’Αθηνων)
Σταμπουλή Αφροδίτη  (Νομος Σερρων)
Στρατούλης Δημήτριος  (Β’Αθηνων)
Συρμαλένιος Νικόλαος  (Νομος Κυκλαδων)
Τατσόπουλος Πέτρος-Γεώργιος  (Β’Αθηνων)
Τριανταφύλλου Μαρία  (Νομος Αιτωλιας Και Ακαρνανιας)
Τσακαλώτος Ευκλείδης  (Β’Αθηνων)
Τσίπρας Αλέξιος  (Α’ Αθηνων)
Φωτίου Θεανώ  (Επικρατειας)
Χαρά Καφαντάρη  (Β’Αθηνων)
Χαραλαμπίδου Δέσποινα  (Α’ Θεσσαλονικης)
Χατζηλάμπρου Βασίλειος αν ο Αλέξης Τσίπρας δεν επιλέξει την έδρα της Αχαϊας  (Νομος Αχαϊας)
Χρήστος Καραγιαννίδης  (Νομος Δραμας)

ΠΑ.ΣΟ.Κ.

Κακλαμάνης Απόστολος  (Β’Αθηνων)
Αηδόνης Χρήστος  (Νομος Δραμας)
Ανδρουλάκης Μίμης  (Β’Αθηνων)
Άντζελα Γκερέκου  (Νομος Κερκυρας)
Βενιζέλος Ευάγγελος ή Εύα Καϊλή  (Α’ Θεσσαλονικης)
Γκόκας Χρήστος  (Νομος Αρτης)
Γρηγοράκος Λεωνίδας  (Νομος Λακωνιας)
Δήμας Πύρρος  (Επικρατειας)
Δριβελέγκας Ιωάννης  (Νομος Χαλκιδικης)
Κασσής Μιχάλης  (Νομος Ιωαννινων)
Κεγκέρογλου Βασίλειος αν δεν επιλέξει την έδρα ο Βαγγέλης Βενιζέλος  (Νομος Ηρακλειου)
Κεδίκογλου Συμεών  (Νομος Ευβοιας)
Κουκουλόπουλος Πάρις  (Νομος Κοζανης)
Κουτσούκος Γιάννης  (Νομος Ηλειας)
Κρεμαστινός Δημήτριος  (Νομος Δωδεκανησου)
Κωνσταντινόπουλος Οδυσσέας  (Νομος Αρκαδιας)
Λοβέρδος Ανδρέας  (Β’Αθηνων)
Μανιάτης Ιωάννης  (Νομος Αργολιδος)
Μπόλαρης Μάρκος  (Νομος Σερρων)
Μωραϊτης Αθανάσιος  (Νομος Αιτωλιας Και Ακαρνανιας)
Ντόλιος Γεώργιος  (Νομος Εβρου)
Παπανδρέου Γεώργιος  (Νομος Αχαϊας)
Παραστατίδης Θεόδωρος  (Νομος Κιλκις)
Ρήγας Παναγιώτης  (Νομος Κυκλαδων)
Σαλτούρος Δημήτριος  (Νομος Ξανθης)
Σαχινίδης Φίλιππος  (Νομος Λαρισας)
Σηφουνάκης Νίκος  (Νομος Λεσβου)
Σκανδαλίδης Κωνσταντίνος  (Α’ Αθηνων)
Τζάκρη Θεοδώρα  (Νομος Πελλης)
Τριαντάφυλλος Κωνσταντίνου  (Νομος Χιου)
Χατζή Οσμάν Αχμέτ  (Νομος Ροδοπης)
Χριστοφιλοπούλου Εύη  (Νομος Αττικης)
Χρυσοχοϊδης Μιχαήλ  (Β’Αθηνων)

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ

Αβραμίδης Γαβριήλ  (Α’ Θεσσαλονικης)
Γιαννάκης Μιχαήλ  (Επικρατειας)
Γιάννης Δημαράς  (Β’Αθηνων)
Γιαταγάνα Μαρία (Α’ Θεσσαλονικης)
Γιοβανόπουλος Κωνσταντίνος  (Νομος Ημαθιας)
Ιατρίδη Τσαμπίκα (Μίκα)  (Νομος Δωδεκανησου)
Καμμένος Πάνος ή ο Μαρίνος Ουζουνίδης (Νομος Εβρου)
Καπερνάρος Βασίλειος  (Β’Αθηνων)
Κόλλια-Τσαρουχά Μαρία  (Νομος Σερρων)
Κουϊκ Τέρενς  (Επικρατειας)
Κουντουρά Έλενα  (Α’ Αθηνων)
Κουράκος Ιωάννης  (Β’ Πειραιως)
Μακρή Ραχήλ  (Νομος Κοζανης)
Μαριάς Επαμεινώνδας  (Νομος Ηρακλειου)
Μαρκόπουλος Κωνσταντίνος  (Νομος Ευβοιας)
Μελάς Παναγιώτης  (Α’ Πειραιως)
Νταβρής Γεώργιος  (Νομος Αχαϊας)
Ξουλίδου Σταυρούλα  (Β’ Θεσσαλονικης)
Πάνος Καμμένος  (Β’Αθηνων)
Χαϊκάλης Παύλος  (Νομος Αττικης)
Χρυσοβελώνη Μαρίνα  (Νομος Μαγνησιας)

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

Αλεξόπουλος Χρυσοβαλάντης  (Νομος Λαρισας)
Αρβανίτης-Αβράμης Μιχαήλ  (Νομος Αχαϊας)
Γερμενής Γεώργιος  (Β’Αθηνων)
Γρέγος Αντώνιος  (Α’ Θεσσαλονικης)
Ζαρούλια Ελένη  (Β’Αθηνων)
Ζησιμόπουλος Πολύβιος  (Β’ Θεσσαλονικης)
Ηλιόπουλος Παναγιώτης  (Νομος Μαγνησιας)
Κασιδιάρης Ηλίας  (Νομος Αττικης)
Κούζηλος Νικόλαος  (Α’ Πειραιως)
Κουκούτσης Δημήτριος  (Νομος Μεσσηνιας)
Λαγός Ιωάννης  (Β’ Πειραιως)
Μιχαλολιάκος Νικόλαος  (Α’ Αθηνων)
Μιχαλολιάκος Νίκος ή Ηλίας Παναγιώταρος  (Β’Αθηνων)
Μίχος Νικόλαος  (Νομος Ευβοιας)
Μπαρμπαρούσης Κωνσταντίνος  (Νομος Αιτωλιας Και Ακαρνανιας)
Μπούκουρας Ευστάθιος  (Νομος Κορινθιας)
Παππάς Χρήστος  (Επικρατειας)
Σιώης Νικήτας  (Νομος Σερρων)

ΔΗΜ.ΑΡ.

Κουβέλης Φώτιος-Φανούριος  (Β’Αθηνων)
Αναγνωστάκης Δημήτρης  (Νομος Ευβοιας)
Βουδούρης Οδυσσεύς-Νίκος  (Β’Αθηνων)
Γιαννακάκη Μαρία  (Β’ Πειραιως)
Κουβέλης Φώτης ή Φούντα Νίκη  (Νομος Αιτωλιας Και Ακαρνανιας)
Κυρίτσης Γεώργιος  (Νομος Τρικαλων)
Λυκούδης Σπυρίδων  (Επικρατειας)
Μάρκου Αικατερίνη  (Β’ Θεσσαλονικης)
Μιχελογιαννάκης Ιωάννης  (Νομος Ηρακλειου)
Μουτσινάς Παρίσης  (Νομος Μαγνησιας)
Ξηροτύρη Αικατερινάρη Ασημίνα  (Α’ Θεσσαλονικης)
Οικονόμου Βασίλειος  (Νομος Αττικης)
Πανούσης Ιωάννης  (Α’ Αθηνων)
Ρεπούση Μαρία (Α’ Πειραιως)
Τσούκαλης Νικόλαος  (Νομος Αχαϊας)
Ψαριανός Γρηγόριος  (Β’Αθηνων)
Ψύρρας Θωμάς  (Νομος Λαρισας)

Κ.Κ.Ε.

Γερασιμίδου Ελένη  (Β’ Θεσσαλονικης)
Γκιόκας Ιωάννης  (Νομος Αττικης)
Κανέλλη Γαρυφαλιά  (Α’ Αθηνων)
Καραθανασόπουλος Νίκος  (Νομος Αχαϊας)
Κατσώτης Χρήστος  (Β’Αθηνων)
Λαμπρούλης Γεώργιος  (Νομος Λαρισας)
Μανωλάκου Διαμάντω  (Β’ Πειραιως)
Μωραϊτης Νικόλαος  (Νομος Αιτωλιας Και Ακαρνανιας)
Παπαρήγα Αλέκα ή Θεοδόσης Κωνσταντινίδης  (Α’ Θεσσαλονικης)
Παπαρήγα Αλεξάνδρα  (Β’Αθηνων)
Παφίλης Αθανάσιος  (Επικρατειας)
Χαλβατζής Σπυρίδων  (Β’Αθηνων)


Δείτε επίσης:

Ηχηρά ονόματα που έμειναν εκτός Βουλής και άλλα που επέστρεψαν

Εκλογές Μαΐου 2012: οι βουλευτές που εκλέχθηκαν

Advertisements

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s